Żywienie indywidualne


                        Żywienie indywidualne, produktami prosto od rolnika to dzisiaj nowy styl życia, moda, która dostarcza mnóstwo pozytywnych wrażeń, warunek zdrowia i lekkiego, wolnego od chorób cywilizacyjnych życia.
Żywność przetwarza się w fabrykach żywności przeważnie żeby było jej więcej, wtedy można jej sprzedać więcej niż się kupiło.
Przetwarza się żywność również po to aby spełniała określone normy. Żeby była nie za tłusta, tłusta może być szkodliwa, albo nie za kaloryczna, albo żeby nie było nie za dużo białka. Żeby można było ją sprzedawać w tzw. powszechnym obrocie, stosować w żywieniu zbiorowym.
Żywność nieprzetworzona często nie może być stosowana w żywieniu zbiorowym. Ale przy żywieniu indywidualnym już tak, jeżeli wszystko przeznaczone do spożycia jest konsumentowi dobrze znane. Jeżeli coś jest tłuste, np. mleko to spożywane może być w mniejszych ilościach, itd. Można wtedy spożyć małą ilość żywności i jeżeli będzie ona kaloryczna, posiłek zapewni prawidłowe funkcjonowanie organizmu, przez długi okres, np. wystarczy na cały dzień. Dobra znajomość tego co jest przeznaczone do konsumpcji jest warunkiem spożywania żywności nieprzetworzonej. Poza tym żywienie indywidualne jest dużo zdrowsze, dobra znajomość tego co jest przeznaczone do konsumpcji i dobra znajomość własnego organizmu zapewni prawidłowe funkcjonowanie tego organizmu, stosowanie odpowiedniej diety – czyli spożywanie zalecanych do spożycia produktów adekwatnych do stanu tego organizmu doprowadzi do jeszcze lepszego funkcjonowania tego organizmu.
Żywienie indywidualne ma również taką zaletę że jest ciekawe i inspirujące, satysfakcjonujące. W produktach nieprzetworzonych można odnaleźć smaki dzieciństwa albo młodości, dzięki odżywianiu indywidualnym można odzyskać równowagę i satysfakcję zdrowotną co jest zobowiązujące do propagowania takiej dziedziny życia. Wreszcie satysfakcja kulinarna czyli zadowolenie ze spotkanego smaku i aromatu inspiruje do poszukiwań równie satysfakcjonujących wiktuałów.
Jest jeszcze jeden, bardzo ważny aspekt żywienia, dieta. Dieta czyli żywienie bardzo indywidualne, dostosowane do aktualnego stanu zdrowotnego organizmu. Dieta przy żywieniu zbiorowym właściwie nie istnieje. Przy żywieniu indywidualnym można zastosować określony rodzaj posiłku albo rodzaje posiłku ściśle dostosowane do potrzeb organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *