Żywność przetworzona.


Mocno przetworzona żywność nie jest zdrowa,. Zawiera mnóstwo chemii, która żywność tą konserwuje. Żeby można była jej dużo wyprodukować i sprzedawać przez długi czas. Jest to bardzo korzystne dla wytwórców tej żywności. Szczególnie gotowa żywność, w proszku lub w puszce. Nawet suszona  wymaga tzw. konserwantów. Środków chemicznych wydłużających żywotność i trwałość. Okres przydatności do spożycia. Żywność umieszczona w chemii jest długotrwała. Można ją przez długi czas spożywać, co jest korzystne dla konsumentów. Konsumenci kupują żywność raz na długi czas, ale czy to wszystko jest zdrowe. Jak wykazują liczne badania specjalistów od żywienia żywność przetworzona nie jest zdrowa. Zawiera mnóstwo elementów szkodliwych dla zdrowia człowieka. Została dopuszczona do obrotu czyli handlu z różnych powodów. Przeważnie normy są mocno naciągane.
Od dłuższego czasu żywność przetworzona jest powszechnym sposobem na żywienie się. Jest łatwym sposobem na żywienie się. Żywność przetworzona jest praktycznie wszędzie. Jest łatwo dostępna. Łatwo ją zdobyć.
Ale praw natury nikt nie zmieni. Organizm ludzki nie toleruje niektórych pierwiastków chemicznych używanych do przetwarzania żywności. Poza tym w czasie przetwarzania żywności niektóre składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju organizmu po prostu giną.
Żywność przetworzona jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Ale jest na to sposób, alternatywa. Alternatywą jest żywność nieprzetworzona, kupowana bezpośrednio u wytwórców tej żywności. Bardzo wiele gatunków świeżo zebranych z pola, albo wytworzonych w małych, wytwórniach jest wręcz leczniczą, na wiele dolegliwości. Jest jeden warunek spożywania żywności nieprzetworzonej – trzeba ją spożywać z umiarem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *